Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.

W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka Główna prowadzi 7 oddziałów bibliotecznych w Wydziałach Zamiejscowych w: Brodnicy, Garwolinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Kołobrzegu, Zduńskiej Woli, Szczecinku oraz w 11 zamiejscowych ośrodkach dydaktycznych.

Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies.

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek   10:00 - 18:00
wtorek            10:00 - 18:00
środa              10:00 - 18:00
czwartek         10:00 - 18:00
piątek             10:00 - 18:00

Weekendy zjazdowe:
sobota            10:00 - 18:00
niedziela        08:30 - 16:30

Adres biblioteki

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
Filia w Świdnicy

ul. M. Kozara-Słobódzkiego 21
58-105 Świdnica
tel.: 74 662 62 03

Katalog biblioteki SAN

Libra — internetowy katalog Biblioteki Społecznej Akademii Nauk

Przeglądaj wszystkie dostępne zbiory biblioteki, Wyszukaj interesujące pozycję, Przejrzyj specjalnie przygotowane zestawienia ciekawych książek, płyt, artykułów itp.    Login: san   Hasło: san

» Logowanie do Libra - Katalogu biblioteki SAN «
Zbiory online (IBUK.PL, EBSCOhost, WBN)

IBUK.pl — internetowa biblioteka i czytelnia online

IBUK to największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

EBSCOhost — wyszukiwarka

EBSCOhost jest to ogromna bazą danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

 

Wirtualna Biblioteka Nauki

WBN to istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni